.

Рони Харис останува во Академија ФМП


Рони Харис останува во Академија ФМП

Американецот кој претходната сезона дојде како прв странски играч , стави потпис на нов едногодишен договор и останува во екипата на Академија ФМП.

25-годишниот кошаркар кој беше најдобар стрелец во нашата екипа во изминатата сезона со 17 поени во просек, 4.31 скокови и 4.62 асистенции по натпревар останува 2-ра година по ред во Скопје.

Екипата на Академија ФМП со новиот тренер Александар Петровиќ ги отпочнаа преговорите за продолжување на соработката со играчите од минатата сезона.

Спонзори и Партнери